شاخه اصلی | هدهد گزارش مي دهد | 
اگر نويسنده بودي ....
در اهميت نوشتن و نويسندگي حرفهاي گفتني زياد است..
معرفي کتاب 
اگر نويسنده بودي ....
در اهميت نوشتن و نويسندگي حرفهاي گفتني زياد است..

تاریخ         
لینک مرجعShow         

                              
به نام خدا

  اگر نويسنده بودي ....

       در اهميت نوشتن و نويسندگي حرفهاي گفتني زياد است . نوشتن به مفهوم كلي آن چيزي نيست كه نيازمند استعداد ويژه اي باشد . همين كه حروف الفبا را بشناسي و اندكي سواد خواندن و نوشتن داشته باشي خوبست بنويسي . از چيزهاي ساده تا سخت . مثلا وقتي مي خواهي براي خريد چند قلم كالا به سوپرماركت محله تان بروي ، بهتر است به حافظه ات اطمينان و اعتماد نكني و هر آنچه را كه مي خواهي خريد كني ، بنويسي . ازهمين جا مي تواني نوشتن را شروع كني ، تا آرزوهائي كه دوست داري در آينده به آن برسي. و تا همه طرحها و نقشه هائي كه براي آينده ات ، براي پولدار شدن ، براي ازدواج كردن ، براي پيدا كردن موقعيت هاي خوب اجتماعي ، براي خدمت كردن به مردم و جامعه ، براي تحصيل و ... كشيده اي ، خوبست همه را بنويسي . حتي بعضي ها معتقدند آرزوهاي دست نيافتني ات را هم بنويس . مي گويند : بنويس تا اتفاق بيفتند .

       نوشتن بسيار ارزشمند و مفيد است . نوشتن افكار انسان را منسجم مي كند . نوشتن قدرت تفكر و انديشيدن را در انسان تقويت مي كند . نوشتن ما را به دنيا هاي ناشناخته مي برد.

      از همه اينها كه بگذريم بعضي از كودكان ، نوجوانان و جوانان دوست دارند خلاقانه بنويسند و براي نوشتن از تخيل خود استفاده كنند و علاقه ويژه آنها ((قصه نويسي))است . مي خواهند به موضوعات اطراف خويش جور ديگري نگاه كنند . به دنبال كشف حرفهاي تازه در آدمها و محيط اجتماعي ، خانواده ، ماجراها و حوادث اطراف خود هستند . و دوست دارند همه كشفيات خود را در قالب قصه بنويسند . مدام در ذهن خودشان مي گويند : ((اگر نويسنده بودم)) فلان كار و مي كردم و بهمان مي كرديم . و آرزو دارند روزي بهترين نويسنده و قصه نويس دنيا باشند .

      به نظرم اين آرزوي خوبيست . اما مثل هر كار ديگه اي و مثل دست يافتن به هر موفقيت ديگري ، كار و تلاش لازم است . ((و انّ ليس للانسان الّا ما سعي قرآن كريم سوره نجم/آيه 39 )) . تنها با تلاش ، پشتكار و زحمت كشيدن ، مطالعه كردن ، نوشتن و نوشتن و نوشتن  مي توان به خاني رسيد .

       براي اينكه نويسنده بشوي كارهاي زياد بايد بكني . اما اگر در ابتداي كار هستي پيشنهاد مي كنم قصه ((اگر نويسنده بودي ...)) نوشته ((جون لوئري نيكسون)) ، ترجمه ((مريم رزاقي)) كه از طرف انتشارات سروش منتشر شده است را بخوان و كم كم نوشتن را شروع كن .

       البته اين كتاب ويژه كودكان و نوجوانان نوشته شده است . كتاب ساده و كم حجم و مجموعا با تصاوير آن 32 صفحه است . خواندن اين كتاب ، هم سرگرم كننده است و هم به نكاتي درباره قصه نويسي اشاره مي شود كه براي كودكان و نوجوانان علاقه مند به قصه نويسي مفيد است .

       ضمنا ما علاقمند هستيم اگر توهم قصه اي نوشتي ، قصه ات را براي hodhodonline.ir بفرستي تا توسط كارشناسان سايت بررسي و اظهار نظر شود .

       حتما اين كتاب را بخوان

و حتما آثارت را براي ما بفرست

              موفق باشي